Littelfuse Inc. KLDR1.25T
Part No.:
KLDR1.25T
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
KLDR1.25T.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 1.25A 600VAC/300VDC
Shipping
KLDR1.25T Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
1.25A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)