Littelfuse Inc. KLDR07.5T
Part No.:
KLDR07.5T
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
KLDR07.5T.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 7.5A 600VAC/300VDC
Shipping
KLDR07.5T Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)