Littelfuse Inc. KLDR05.6T
Part No.:
KLDR05.6T
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
KLDR05.6T.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 5.6A 600VAC/300VDC
Shipping
KLDR05.6T Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Current Rating (Amps):
5.6A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)