Gedore Tools, Inc. KL-0100-22
Part No.:
KL-0100-22
Manufacturer:
Gedore Tools, Inc.
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
KL-0100-22.pdf
Description:
ACCU TORQ IMPACT SOCKET 19 MM HE
Shipping
KL-0100-22 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Gedore Tools, Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket, Impact
Tip Type:
Hex
Size:
19mm
Drive Size:
1/2"
Length:
Features:
885 in-lbs (100Nm) Torque