KOINO KEPB25ERK-11
Part No.:
KEPB25ERK-11
Datasheet:
KEPB25ERK-11.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Shipping
KEPB25ERK-11 Specifications
Circuit:
DPST-NO/NC
Current Rating (Amps):
3A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 25.00mm Dia
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Operating Temperature:
-15°C ~ 50°C