KOINO KEPB22ERS-22
Part No.:
KEPB22ERS-22
Datasheet:
KEPB22ERS-22.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Shipping
KEPB22ERS-22 Specifications
Circuit:
4PST-2NO/2NC
Current Rating (Amps):
3A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.00mm Dia
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Operating Temperature:
-15°C ~ 50°C