E-Switch KC26A9.501SPS
Part No.:
KC26A9.501SPS
Datasheet:
KC26A9.501SPS.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
Shipping
KC26A9.501SPS Specifications
Contact Timing:
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps):
350mA (AC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.50mm
Contact Finish:
Silver
Depth Behind Panel:
14.20mm