E-Switch KC26A38.001NPF
Part No.:
KC26A38.001NPF
Datasheet:
KC26A38.001NPF.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
Shipping
KC26A38.001NPF Specifications
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
350mA (AC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
38.00mm
Contact Finish:
Gold
Depth Behind Panel:
14.20mm