E-Switch KC15A9.501SLS
Part No.:
KC15A9.501SLS
Datasheet:
KC15A9.501SLS.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 5POS 350MA 125V
Shipping
KC15A9.501SLS Specifications
Number of Positions:
5
Circuit per Deck:
SP5T
Contact Timing:
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps):
350mA (AC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
9.50mm
Mounting Type:
Panel Mount
Termination Style:
Solder Lug
Features:
Depth Behind Panel:
18.50mm