KYOCERA AVX KBS-35DA-3A
Part No.:
KBS-35DA-3A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Buzzer Elements, Piezo Benders
Package:
Datasheet:
KBS-35DA-3A.pdf
Description:
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Shipping
KBS-35DA-3A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KBS, Kyocera
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.9 kHz
Voltage - Input (Max):
Type:
Standard
Impedance:
350 Ohms
Capacitance @ Frequency:
25000pF @ 1kHz
Operating Temperature:
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)