KOINO KBL25WER-L3C-Y22
Part No.:
KBL25WER-L3C-Y22
Datasheet:
KBL25WER-L3C-Y22.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 5A 250V
Shipping
KBL25WER-L3C-Y22 Specifications
Reset Operation:
Twist
Features:
Illuminated (Yellow)
Current Rating (Amps):
5A (AC), 3A (DC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
125 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 25.00mm Dia
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Illumination Voltage (Nominal):
24 VDC