Stackpole Electronics Inc KAL50FB35R0
Part No.:
KAL50FB35R0
Datasheet:
KAL50FB35R0.pdf
Description:
RES CHAS MNT 35 OHM 1% 50W
Shipping
KAL50FB35R0 Specifications
Resistance:
35 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height - Seated (Max):
0.641" (16.28mm)