Stackpole Electronics Inc KAL50FB30R0
Part No.:
KAL50FB30R0
Datasheet:
KAL50FB30R0.pdf
Description:
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 50W
Shipping
KAL50FB30R0 Specifications
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height - Seated (Max):
0.641" (16.28mm)