Stackpole Electronics Inc KAL10FB20R0
Part No.:
KAL10FB20R0
Datasheet:
KAL10FB20R0.pdf
Description:
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 12.5W
Shipping
KAL10FB20R0 Specifications
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
12.5W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height - Seated (Max):
0.421" (10.70mm)