onsemi KAI-1020-CBA-FD-BA
Part No.:
KAI-1020-CBA-FD-BA
Manufacturer:
onsemi
Category:
Image Sensors, Camera
Package:
64-BCQFN
Datasheet:
KAI-1020-CBA-FD-BA.pdf
Description:
IMAGE SENSOR CCD 1MP 64CLCC
Shipping
KAI-1020-CBA-FD-BA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
64-BCQFN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
CCD
Pixel Size:
7.4µm x 7.4µm
Active Pixel Array:
1000H x 1000V
Frames per Second:
30.0
Voltage - Supply:
14.5V ~ 15.5V
Supplier Device Package:
64-CLCC (18.29x18.29)
Operating Temperature:
-50°C ~ 70°C