onsemi KAI-1020-AAA-JP-BA
Part No.:
KAI-1020-AAA-JP-BA
Manufacturer:
onsemi
Category:
Image Sensors, Camera
Package:
68-BPGA
Datasheet:
KAI-1020-AAA-JP-BA.pdf
Description:
IMAGE SENSOR CCD 1MP 68CPGA
Shipping
KAI-1020-AAA-JP-BA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
68-BPGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
CCD
Pixel Size:
7.4µm x 7.4µm
Active Pixel Array:
1000H x 1000V
Frames per Second:
30.0
Voltage - Supply:
14.5V ~ 15.5V
Supplier Device Package:
68-PGA (29.46x29.46)
Operating Temperature:
-50°C ~ 70°C