Tripp Lite K41512000000000
Part No.:
K41512000000000
Datasheet:
K41512000000000.pdf
Description:
9155 15KVA 208/120V
Shipping
K41512000000000 Specifications
Type:
Line Interactive (Input Regulation)
Voltage - Input:
100/200VAC, 110/220VAC, 120/240VAC
Form:
Tower
Power - Rated:
15kVA / 13500W
Media Lines Protected:
RS-232
Voltage - Output:
200V, 220V, 240V (3-Phase)
Input Connector:
Hardwired
Size / Dimension:
33.701" L x 12.000" W (856.00mm x 304.80mm)
Height:
47.800" (1214.12mm)