Tripp Lite K41012000000000
Part No.:
K41012000000000
Manufacturer:
Tripp Lite
Category:
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
Package:
Datasheet:
K41012000000000.pdf
Description:
9155 10KVA 208/120V
Shipping
K41012000000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tripp Lite
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Line Interactive (Input Regulation)
Voltage - Input:
100/200VAC, 110/220VAC, 120/240VAC
Applications:
General Purpose, Industrial Control
Form:
Tower
Power - Rated:
10kVA / 9000W
AC Outlets:
Backup Time - Max Load:
Media Lines Protected:
RS-232
Voltage - Output:
200V, 220V, 240V (3-Phase)
Input Connector:
Hardwired
Output Connector:
Cord Length:
Approval Agency:
Size / Dimension:
33.701" L x 12.000" W (856.00mm x 304.80mm)
Height:
47.800" (1214.12mm)