Omron Automation and Safety K3HB-RPB 24VAC/VDC
Part No.:
K3HB-RPB 24VAC/VDC
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
K3HB-RPB 24VAC/VDC.pdf
Description:
COUNTER LCD 5 CHAR 24V PANEL MT
Shipping
K3HB-RPB 24VAC/VDC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
K3HB-R
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Tachometer
Operating Mode:
Up
Count Rate:
50kHz
Time Format:
Number of Characters Per Row:
5, 5
Display Type:
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Display Characters - Height:
0.560" (14.20mm), 0.192" (4.90mm)
Input Type:
No Voltage
Output Type:
Option Cards Available
Voltage - Supply:
24VAC/DC
Reset:
External
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm