Kacon K16-190-W-12V
Part No.:
K16-190-W-12V
Manufacturer:
Kacon
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
K16-190-W-12V.pdf
Description:
LED 16MM RECTANGULAR WHITE 12VDC
Shipping
K16-190-W-12V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kacon
Series:
K16
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
White
Lens Color:
Lens Transparency:
Ratings:
DC
Voltage:
12V
Current:
10mA