Kacon K16-170-B-6V
Part No.:
K16-170-B-6V
Manufacturer:
Kacon
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
K16-170-B-6V.pdf
Description:
LED 16MM ROUND BLUE 6VDC IP65
Shipping
K16-170-B-6V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kacon
Series:
K16
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Lens Transparency:
Ratings:
DC
Voltage:
6V
Current:
10mA