ERP Power, LLC JVLM100W-24
Part No.:
JVLM100W-24
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
JVLM100W-24.pdf
Description:
100W 24V CV LED DRIVER IN JUNCTI
Shipping
JVLM100W-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Series:
JVLM (100W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
96 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Features:
OCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
90°C
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
8.16" L x 2.97" W x 1.30" H (207.3mm x 75.4mm x 33.0mm)