Panasonic Electric Works JSM1AF-12V-4
Part No.:
JSM1AF-12V-4
Datasheet:
JSM1AF-12V-4.pdf
Description:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 10A 12V
Shipping
JSM1AF-12V-4 Specifications
Packaging:
Bulk
Coil Current:
53.3 mA
Coil Voltage:
12VDC
Contact Rating (Current):
10 A
Switching Voltage:
16VDC - Max
Must Operate Voltage:
6.3 VDC
Must Release Voltage:
0.9 VDC
Features:
Sealed - Flux Protection
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C