C&K JS203011CQN
Part No.:
JS203011CQN
Manufacturer:
C&K
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
JS203011CQN.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 6V
Shipping
JS203011CQN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
C&K
Series:
JS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Circuit:
DP3T
Contact Timing:
Not Specified
Switch Function:
On-On-On
Current Rating (Amps):
300mA (DC)
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
6 V
Actuator Length:
Standard
Contact Material:
2.00mm