XP Power JPS250PS12
Part No.:
JPS250PS12
Datasheet:
JPS250PS12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Shipping
JPS250PS12 Specifications
Series:
JPS (250W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
17 A
Power (Watts):
200W (250W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3000 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)