XP Power JPS250PQ48
Part No.:
JPS250PQ48
Datasheet:
JPS250PQ48.pdf
Description:
AC/DC CNVRT 5V 15V 24V -15V 200W
Shipping
JPS250PQ48 Specifications
Series:
JPS (250W)
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
15V
Voltage - Output 3:
24V
Voltage - Output 4:
-15V
Current - Output 1:
20 A
Current - Output 2:
3 A
Current - Output 3:
2 A
Current - Output 4:
1 A
Power (Watts):
200W (250W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3000 V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.00" L x 4.20" W x 1.50" H (203.2mm x 106.7mm x 38.1mm)