Panduit Corp JP75SBC50-L20
Part No.:
JP75SBC50-L20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
JP75SBC50-L20.pdf
Description:
CBL SUPPORT J-HOOK BLK BEAM MNT
Shipping
JP75SBC50-L20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Stronghold™, J-Pro™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Support, J-Hook
Type Attributes:
Opening Size:
0.750" (19.05mm)
Mounting Type:
Beam Mount, Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Color:
Black
Length:
3.710" (94.23mm)
Width:
1.160" (29.46mm)
Height:
3.760" (95.50mm)