Panduit Corp JP75DW-L2
Part No.:
JP75DW-L2
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
JP75DW-L2.pdf
Description:
CBL SUPPORT J-HOOK RED ROD MNT
Shipping
JP75DW-L2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Stronghold™, J-Pro™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Support, J-Hook
Type Attributes:
Opening Size:
0.750" (19.05mm)
Mounting Type:
Rod Mount, Clip On
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Color:
Red
Length:
1.880" (47.75mm)
Width:
1.160" (29.46mm)
Height:
4.140" (105.16mm)