Panduit Corp JP131CMB-L20
Part No.:
JP131CMB-L20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
JP131CMB-L20.pdf
Description:
CBL SUPPORT J-HOOK CEILING MNT
Shipping
JP131CMB-L20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Stronghold™, J-Pro™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Support, J-Hook
Type Attributes:
Opening Size:
1.310" (33.27mm)
Mounting Type:
Ceiling Mount, Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Color:
Black
Length:
4.600" (116.84mm)
Width:
1.200" (30.48mm)
Height:
3.400" (86.36mm)