Littelfuse Inc. JLLS400.X
Part No.:
JLLS400.X
Datasheet:
JLLS400.X.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 400A 600VAC/300VDC
Shipping
JLLS400.X Specifications
Series:
POWR-GARD® JLLS
Current Rating (Amps):
400A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
200kA
Size / Dimension:
1.594" Dia x 1.720" L (40.50mm x 43.70mm)