Jameson LLC JL13C65W
Part No.:
JL13C65W
Manufacturer:
Jameson LLC
Category:
Industrial Equipment
Package:
Datasheet:
JL13C65W.pdf
Description:
5460 LUMEN 65 W WIDE EQUIP LIGHT
Shipping
JL13C65W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jameson LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Applications:
General Purpose
Type:
Utility Light
Cable Length:
6.00" (152.40mm)
Reel Capacity:
Cable Type:
Cable Diameter:
Voltage:
12 ~ 24VDC
Lamp Wattage:
65 Watt
Current Rating (Amps):
2.7A ~ 5.4A