JiGO JG-300X4.8
Part No.:
JG-300X4.8
Manufacturer:
JiGO
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
JG-300X4.8.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 50LB 11.81"
Shipping
JG-300X4.8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JiGO
Series:
JiGo Professional
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
12"
Bundle Diameter:
3.23" (82.00mm)
Width:
0.189" (4.80mm)
Length - Actual:
0.984' (300.00mm, 11.81")