Jensen Global Inc. JG30-0.5-45
Part No.:
JG30-0.5-45
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG30-0.5-45.pdf
Description:
30G 0.5" IT SERIES TIP ID .006"
Shipping
JG30-0.5-45 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
IT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
30
Outer Diameter:
0.012" (0.31mm)
Inner Diameter:
0.006" (0.15mm)