Jensen Global Inc. JG27-0.5HPX-45-ESD
Part No.:
JG27-0.5HPX-45-ESD
Datasheet:
JG27-0.5HPX-45-ESD.pdf
Description:
27G 0.5" HP SERIES TIP ID .008"
Shipping
JG27-0.5HPX-45-ESD Specifications
Series:
NT
Packaging:
Box
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
27
Outer Diameter:
0.016" (0.41mm)
Inner Diameter:
0.008" (0.20mm)