Jensen Global Inc. JG23-0.5HP
Part No.:
JG23-0.5HP
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG23-0.5HP.pdf
Description:
23G 0.5" HP SERIES TIP ID .013"
Shipping
JG23-0.5HP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
23
Outer Diameter:
0.025" (0.64mm)
Inner Diameter:
0.013" (0.33mm)