Jensen Global Inc. JG22-0.5HP-45-ESD
Part No.:
JG22-0.5HP-45-ESD
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG22-0.5HP-45-ESD.pdf
Description:
22G 0.5" HP SERIES TIP ID .016"
Shipping
JG22-0.5HP-45-ESD Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
22
Outer Diameter:
Inner Diameter:
0.016" (0.41mm)