Jensen Global Inc. JG21-0.5-45
Part No.:
JG21-0.5-45
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG21-0.5-45.pdf
Description:
21G 0.5" IT SERIES TIP ID .022"
Shipping
JG21-0.5-45 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
IT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
21
Outer Diameter:
0.033" (0.84mm)
Inner Diameter:
0.022" (0.56mm)