Jensen Global Inc. JG20-2.0TX
Part No.:
JG20-2.0TX
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG20-2.0TX.pdf
Description:
20G 2.0" PTFE TIP ID .034" YELLO
Shipping
JG20-2.0TX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
20
Outer Diameter:
0.046" (1.17mm)
Inner Diameter:
0.034" (0.86mm)