Jensen Global Inc. JG20-1.25HPTT
Part No.:
JG20-1.25HPTT
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG20-1.25HPTT.pdf
Description:
20G 1.25" HIGH PRECISION TAPER T
Shipping
JG20-1.25HPTT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Tapered
Gauge:
20
Outer Diameter:
0.630" (16.00mm)
Inner Diameter:
0.025" (0.64mm)