Jensen Global Inc. JG20-0.5-90
Part No.:
JG20-0.5-90
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG20-0.5-90.pdf
Description:
20G 0.5" IT SERIES TIP ID .025"
Shipping
JG20-0.5-90 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
IT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 90°
Gauge:
20
Outer Diameter:
0.036" (0.91mm)
Inner Diameter:
0.025" (0.64mm)