Jensen Global Inc. JG20-0.25HP
Part No.:
JG20-0.25HP
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG20-0.25HP.pdf
Description:
20G 0.25" HP SERIES TIP ID .024"
Shipping
JG20-0.25HP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
20
Outer Diameter:
0.036" (0.91mm)
Inner Diameter:
0.024" (0.61mm)