Jensen Global Inc. JG18-1.25TT
Part No.:
JG18-1.25TT
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG18-1.25TT.pdf
Description:
18G 1.25" TAPER TIP ID .035"GREE
Shipping
JG18-1.25TT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Tapered
Gauge:
18
Outer Diameter:
0.890" (22.61mm)
Inner Diameter:
0.035" (0.89mm)