Jensen Global Inc. JG18-0.5HP-45
Part No.:
JG18-0.5HP-45
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG18-0.5HP-45.pdf
Description:
18G 0.5" HP SERIES TIP ID .033"
Shipping
JG18-0.5HP-45 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
18
Outer Diameter:
0.050" (1.27mm)
Inner Diameter:
0.033" (0.84mm)