Jensen Global Inc. JG18-0.5-45
Part No.:
JG18-0.5-45
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG18-0.5-45.pdf
Description:
18G 0.5" IT SERIES TIP ID .038"
Shipping
JG18-0.5-45 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
IT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 45°
Gauge:
18
Outer Diameter:
0.049" (1.25mm)
Inner Diameter:
0.038" (0.97mm)