Jensen Global Inc. JG17-0.5HPX-45
Part No.:
JG17-0.5HPX-45
Datasheet:
JG17-0.5HPX-45.pdf
Description:
17G 0.5" HP SERIES TIP ID .040"
Shipping
JG17-0.5HPX-45 Specifications
Packaging:
Box
Tip Type:
Angled 45°
Outer Diameter:
0.059" (1.50mm)
Inner Diameter:
0.040" (1.02mm)