Jensen Global Inc. JG16-1.5EH
Part No.:
JG16-1.5EH
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG16-1.5EH.pdf
Description:
16G 1.5" EAR STYLE TIP ID .054"
Shipping
JG16-1.5EH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
16
Outer Diameter:
0.064" (1.63mm)
Inner Diameter:
0.054" (1.37mm)