Jensen Global Inc. JG16-0.5TX
Part No.:
JG16-0.5TX
Datasheet:
JG16-0.5TX.pdf
Description:
16G 0.5" PTFE TIP ID .053" PURPL
Shipping
JG16-0.5TX Specifications
Packaging:
Box
Tip Type:
Straight
Outer Diameter:
0.065" (1.65mm)
Inner Diameter:
0.053" (1.35mm)