Jensen Global Inc. JG15-0.5X-90
Part No.:
JG15-0.5X-90
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG15-0.5X-90.pdf
Description:
15G 0.5" IT SERIES TIP ID .059"
Shipping
JG15-0.5X-90 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
IT
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Angled 90°
Gauge:
15
Outer Diameter:
0.072" (1.83mm)
Inner Diameter:
0.059" (1.50mm)