Jensen Global Inc. JG14-0.5MDZ
Part No.:
JG14-0.5MDZ
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG14-0.5MDZ.pdf
Description:
14G 0.5" HP SERIES TIP ID .063"
Shipping
JG14-0.5MDZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
14
Outer Diameter:
0.082" (2.08mm)
Inner Diameter:
0.063" (1.60mm)