Jensen Global Inc. JG12-1.5HP
Part No.:
JG12-1.5HP
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Category:
Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
JG12-1.5HP.pdf
Description:
12G 1.5" HP SERIES TIP ID .089 B
Shipping
JG12-1.5HP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jensen Global Inc.
Series:
NT
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Dispenser Needle, Tip
Tip Type:
Straight
Gauge:
12
Outer Diameter:
0.109" (2.77mm)
Inner Diameter:
0.089" (2.26mm)